Loading

Kansai Altan Yerli Kataforez Boya Üretimine Başladı

01 Temmuz 2019

Kansai Altan Boya’nın İzmir’de 100 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren, 80 bin ton kapasiteli bir boya üretim şirketi olduğunu söyleyen Eyüp Altan, “Aynı zamanda boyanın ana hammaddesi olan polimer ihtiyacımızın yaklaşık yüzde 80’ini de, aynı alanda yer alan 18 bin ton kapasiteli polimer üretim tesisimizden temin ediyoruz.

Üretimin tüm safhaları ve laboratuvar kararları, gerçek zamanlı barkod sistemi ile izleniyor ve kontrol ediliyor. Barkod sistemi, kalite sağlama için girdi kontrollerinde de kullanılıyor, tüm seviyelerde parti izlenebilirliği sağlanıyor” diye konuştu.

Elektro kimya prensiplerine dayanarak metal yüzeylerde kaplama sağlayan kataforez astarın, günümüzde metal malzemelerin paslanmaya karşı korunmasında kullanılan en temel ürünlerden birini oluşturduğunu dile getiren Eyüp Altan, konuyla ilgili, “Japon teknolojisini temel alarak üretmekte olduğumuz son jenerasyon kataforez astarı, yüksek korozyon önleme performansı, mükemmel yüzey görünümü, kapalı ve detay bölgelere işleme anlamında yüksek boyama kabiliyeti, kaynak kullanım etkinliği sağlaması ve çevreyle dost özellikleriyle öne çıkıyor.

Bu ürün Türkiye’de binek ve ticari araç üreticileri, jant üreticileri ve genel sanayi ürünleri üretim hatlarında 2011’den itibaren kullanılıyor ve artık İzmir Kemalpaşa’daki tesislerimizde, reçinelerinden başlayarak, emülsiyon ve pasta da dahil tamamen yerli olarak üretiliyor, hem yurtiçinde hem de yurtdışındaki alıcılarla buluşuyor” açıklamasını yaptı.

Paylaş