Eğitim ve Gelişim

En büyük zenginliklerimizden biri olan çalışanlarımızın hem teknik hem de kişisel gelişimlerini desteklemek Kansai Altan olarak kurum kültürümüzün temel taşlarından biridir.

Yeni teknoloji ve trendleri takip edebilmenin yanı sıra müşteri taleplerini karşılamak amacıyla ihtiyaç duyulan yüksek performans ve sürekli iyileştirme için çalışanlarımızın eğitim ve gelişim faaliyetlerini stratejik hedeflerimizden besleyerek destekliyoruz. Bu sebeple bazı eğitimler düzenliyoruz.

Oryantasyon Eğitimleri
Oryantasyon Eğitimleri
İşe yeni başlayan çalışanlarımızın, kendilerine özel oluşturulan oryantasyon planı dahilinde, hem kendi alanlarına hem de genel olarak şirketin faaliyet alanlarına yönelik bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.
İşe Başlama Eğitimleri
İşe Başlama Eğitimleri
 Aramıza yeni katılan her bir çalışanımızın işbaşı eğitimini, kişisel gelişim ihtiyacını, üstleneceği ve üstlenmesi hedeflenen görevlerini göz önünde bulundurarak detaylı bir eğitim planlıyoruz.  
Teknik Eğitimler
Teknik Eğitimler
Çalışanlarımızın mesleki anlamda derinleşmesi adına, geniş iç eğitimci kadromuzun tecrübe ve bilgi birikiminden faydalanarak eğitimler gerçekleştiriyoruz.
Çapraz Eğitimler
Çapraz Eğitimler
Şirket genelinde yaygınlaştırılmış çapraz eğitim programlarımız ile iş hayatının akışı içerisinde farklı birimlerin etkileşimine fırsat tanıyor, birim özelindeki son güncellemelerin herkesle paylaşılmasına olanak sunuyoruz.
Dış Eğitimler
Dış Eğitimler
Çalışanlarımızın teknik bilgi ve yetkinliklerini geliştirmek, kişisel gelişim ve motivasyonlarına katkı sağlamak amacıyla şirket dışı eğitmen ve kurumlarla çeşitli konularda eğitimler düzenliyoruz.

Yetenek Yönetimi

Yetenek  Yönetimi

İnsan Kaynakları vizyonumuza paralel olarak potansiyel yetenekleri şirketimize çekmenin yanı sıra, sahip olduğumuz yeteneklerin bağlılığını arttırarak hem çalışanlarımızda hem de süreçlerimizde değer yaratmaya çalışıyoruz. Yetenek kazanımı kapsamında üniversitelerin, meslek yüksek okullarının ve meslek liselerinin kariyer günlerine katılım gösteriyor, üniversitelerde vaka çalışmaları ile genç yeteneklere proje bazlı staj imkânı sağlıyoruz. Bu sayede potansiyel adaylarımızı işbaşında gözlemleme fırsatı yakalıyoruz. Mevcut yeteneklerimize ise kariyer planları kapsamında teorik ve pratik bilgiler edinebilecekleri eğitim olanakları sunuyoruz. Pozisyon özelinde farklılaşan kademelendirme, atama, rotasyon ve performans yönetim sistemlerimiz ile sürekli gelişimi sağlıyoruz. Lisansüstü eğitim programlarına devam eden ya da katılmak isteyen çalışanlarımızı destekliyoruz.


Öneri Ödül Sistemi
 

blo Renklerimiz çalışanlarımızla daha parlak! blo
Öneri Ödül Sistemi

Her zaman daha iyinin varlığına olan inancımız, sürekli iyileşmeye ve gelişime verdiğimiz önem ile çalışanlarımızı karar alma süreçlerimize dahil ediyoruz. Uzun yıllardır uyguladığımız öneri ödül sistemi aracılığı ile çalışanlarımız tüm faaliyetlere yönelik iyileştirme fikirlerini bizlerle paylaşıyorlar.

Bu sayede çalışanlarımızın tecrübesini ve bilgi birikimini uygulamaya dönüştürmesine fırsat vererek bağlılık ve motivasyonlarını üst seviyeye taşımayı ve ödüllendirmeyi hedefliyoruz.


Takım Arkadaşlarımız
Olcay Şengöz - Boya Üretim Müdürü
Olcay Şengöz - Boya Üretim Müdürü

Lisans eğitimimin içeriği olan staj dönemimde Kemipol ailesi ile tanıştım. Eğitimim sonrası farklı şirketlerde kazandığım tecrübeler ile birlikte tekrar 1997 yılında AkzoNobel Kemipol bünyesinde yer aldım. Bugüne kadar çok uluslu dünya lideri boya üreticileriyle çalışma imkanı buldum. Kemipol bünyesinde stajyer olarak başlayan kariyerim aynı ailenin devamı olan Kansai Altan şirketinde Boya Üretim Müdürü olarak devam etmektedir. Uzun yıllardır müşteri memnuniyetini ön planda tutan şirketimiz, çalışanların başarısı ile hedeflerine ulaşmaktadır. Çeşitli dönemlerde tüm dünyayı etkileyen ekonomik krizlerden doğru zamanda uygulamaya aldığı doğru stratejiler ve çalışanların özverili katkıları ile çıkmayı başaran şirketimiz, her yıl hedeflerini yenileyerek ve büyüterek yoluna devam etmektedir.Şirketimizin faaliyetlerinde, çevre kirliliği ve insan sağlığı konularına tüm çalışanların katılımı ile çok hassas yaklaşılmaktadır. Ayrıca, enerji ve doğal kaynakların verimli kullanımına özen gösterilmektedir. Sosyal sorumluluklarının yanında kalite bilinci, müşteri odaklılığı, esnekliği, yaratıcılığı ve dürüstlüğü ile ortak değerlerini güçlendirmektedir. Bu değerlerimizin şemsiyesi altında takım çalışması ile hareket etmemiz, bugün ve gelecekte elde edeceğimiz başarılara katkı sağlamaya devam edecektir.

Doğan Şenlier - Laboratuvar Teknisyeni
Doğan Şenlier - Laboratuvar Teknisyeni
Ege Üniversitesi Oto Boya ve Kaporta bölümü mezunuyum. Çalıştığım firmayı ilk o zaman duydum ve firma hakkındaki bilgilerim doğrultusunda ben de bu şirketin bir parçası olmayı düşündüm. Burada çalışma hayatıma başlamadan önce bu şirketin benim gelişmeme yardımcı olacağına ve bilgilerimi en üst seviyeye çıkaracağına emindim. Şu anda Ar-Ge laboratuvarı Otomotiv Boyalarında 6.5 yılımı doldurdum. Bu süreçte bir otomobil boyasını yapmak için ne kadar çok emeğin ve ne kadar çok özenin gösterildiğini, sorunlar karşısında nasıl çözüm yolları bulacağımı ve onlarla nasıl mücadele edeceğimi öğrendim. Bir aile ortamında olduğu gibi şirketimizde de çalışma arkadaşlarımızla kimi zaman birlikte güler eğleniriz, kimi zaman da birlikte acılarımızı paylaşırız. Bu da şirketimizi bir aile gibi görmemizi ve çalışma saatlerinde mutlu, huzurlu olmamızı sağlıyor.