1982 yılında Kemipol adı ile kuruluşumuzdan itibaren, Otomotiv Boyaları bölümü olarak Türkiye'deki otomotiv ana ve yan sanayici müşterilerine hizmet veriyoruz. Otomotiv ana sanayiinde binek ve ticari araçlar; otomotiv yan sanayiinde de metal ve plastik parça üreticileri ile çalışıyoruz. Türkiye pazarı dışında, 2001 yılından itibaren Avrupa'daki OEM ve yan sanayi müşterilerimize yönelik ikmal ve desteklerimiz devam ediyor.

Müşteri odaklı, teknolojik ehliyeti, araştırma merakı ve empati yeteneği yüksek bir bölüm olarak amacımız; ürün kalitemizin devamlılığını sağlamak ve müşterilerimizin ürettiği ürünlerin kalitesine katkıda bulunmak. Müşteri talepleri ve geri bildirimlerinin yönlendirmeleriyle, satış, pazarlama ve araştırma bölümlerimiz, ürün tasarımından dağıtımına kadar olan tüm faaliyetlerini çevre üzerindeki olumsuz etkiyi en aza indirecek şekilde yürütüyorlar. Yüksek katılı ve sulu sistemlerimiz bu anlayışla müşterilerimizin kullanımına sunuluyor.

Müşterilerimizin hatlarına özel tasarımlar ile sulu astar ve baz katlar, yüksek katılı vernikler ve son katları tamamen yerli üretimle sunuyoruz. Ürünlerimizdeki katma değeri yönetebilmek adına her zaman yeni teknolojiler yoluyla verimliliği arttırmayı hedefliyoruz. Şartnamelerimizi karşılayan ve maliyet avantajı yaratan alternatif ham maddeler araştırıyor, yerli ürettiğimiz polimerler ile boya tasarımlarını ve üretimlerini önceliğimize alıyoruz. Yaratılan katma değer ile müşterilerimizin maliyet düşürme çalışmalarına katkıda bulunmaya çalışıyor, Ar-Ge çalışmalarımız için kaynak yaratmayı hedefliyoruz. 
  
Ayrıca, Türkiye’de bir ilk olarak polimerleri dahil tüm kataforez (CED/KTL) ürünlerimizi yerli olarak üretmenin ve müşterilerimize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.