eyüp altan

Firmamız 1982 yılında Kemipol A.Ş. adıyla ve %100 Türk sermayesi ile kurulup faaliyete geçti. Çalışma alanı olarak sanayi boyaları pazarını tercih ettik.

Çalışan sayısımız ilk yıl 12 olan bu mütevazi kuruluş yıllar içinde hızla büyüdü, gelişti.

Uygulanan atılgan, yeniliklere açık, araştırma ve geliştirmeye çok önem veren yönetim tarzı ve bunları gerçekleştiren genç ve yaratıcı insan gücünün başarının temel unsurları olduğuna inanıyoruz.  1990 yılında Akzo ve Altanlar arasında kurulan ortaklık, bugün Oto Tamir Boyaları, Ahşap Boyaları, Genel Sanayi Plastik Boyaları ve Bobin Boyaları sektörlerinde AkzoNobel Kemipol A.Ş olarak faaliyetine devam ediyor.

2009 yılında KANSAI PAINT (Japonya) firmasıyla Altanlar yeni bir ortaklık kurdular. Kansai Altan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş ismini verdiğimiz bu kuruluşumuz oto montaj ve genel sanayi pazarlarında faaliyet gösteriyoruz.

Kansai Paint dünyanın en büyük boya üreticilerinden biri olup çok gelişmiş teknolojili ürünlere ve büyük bir Ar-Ge potansiyeline sahiptir. Öte yandan 30 seneyi aşkın bir süredir bizde de önemli büyüklükte bir teknoloji birikimi meydana gelmiştir.

Bugün Kansai Altan, 890 çalışanı, 90.000 ton/yıl boya üretim ve 20.000 ton/yıl polimer üretim kapasiteli son derece modern üretim tesislerimiz ve laboratuvarlarımızla, 63.400 ton/yıl satışıyla bu pazarın en büyük ikmalcilerinden biri konumuna geldik.

Kansai Altan kuruluşumuzda bir araya getirilen bu iki teknoloji birikimi ve ürün geliştirme potansiyeline sahip genç ve dinamik kadrolarımız, Otomotiv ve Genel Sanayi pazarlarında çok daha iyi hizmet vermemize imkan sağlamaktadır.  Bunun yanında, müşteri tatminini sağlarken pazarda her zaman rekabetçi olmayı hedefliyoruz.

Başarılı sonuçlara ulaşmanın temelinde yaşadığımız evrene ve kendimize saygının yer alması gerektiğine gönülden inanıyoruz.

Bu yolda bize güvenip bizimle olan ve olacak tüm çalışanlarımıza, tüm değerli müşterilerimize ve tüm tedarikçi ve hizmet sağlayıcılarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz.

Eyüp Altan
Yönetim Kurulu Başkanı

İzmir, Nisan 2021