kunushi mori

1918 yılında kurulan Kansai Paint Co. Ltd. bugün Japonya’nın en büyük boya üreticilerinden ve aynı zamanda ülkenin en büyük gelişme gösteren boya şirketlerinden biridir.

Yaklaşık 3,9 milyar$ cirosu ve 16.460 ’a yakın çalışanı ile dünyanın önde gelen boya üreticileri arasında önemli bir konuma sahiptir.

Kansai Paint ve grup şirketleri, bütüncül bir bakış açısıyla oluşturdukları ürün ve hizmet kalitesi ile dünya boya pazarında önemli rol oynamakta, ürünleri sadece Japonya’da değil Avrupa ülkeleri, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan gibi ülkelerde de estetik, maliyet, verimlilik ve çevre mevzuatları nedeniyle tercih edilmektedir. 34 ülkede toplam 93 üretim tesisine sahiptir.

Kansai Paint’in cirosunun %26’sını Otomotiv Boyaları faaliyeti oluşturmaktadır. Ürünleri, dünyaca ünlü birçok otomobil ve ticari araç üreticisi tarafından yaygın olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Faaliyet gösterdiği ikinci büyük sektör ise Sanayi Boyalarıdır. Üretim faaliyetleri toplam 5 ana grupta toplanmıştır:

Otomotiv Boyaları
%26 Otomotiv Boyaları
Sanayi Boyaları
%26 Sanayi Boyaları
İnşaat Boyaları
%26 İnşaat Boyaları
Oto Tamir Boyaları
%6 Oto Tamir Boyaları
Deniz ve Koruyucu Boyalar
%5 Deniz ve Koruyucu
Boyalar
Diğer
%8 Diğer

Kansai Paint kurumsal raporları için tıklayınız. 

Kansai Paint hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.